fbpx

Pierwsza wizyta u dietetyka

  • Wstępna diagnoza i omówienie stanu zdrowia

  • Szczegółowy wywiad żywieniowy i lekarski

  • Analiza i interpretacja wyników badań laboratoryjnych,

  • Analiza składu ciała i omówienie jej wyników

  • Propozycja planu działania

  • Ustalenie zasad indywidualnego programu żywieniowego

  • Czas trwania wizyty około 1 h

  • Wizyta może odbyć się stacjonarnie lub online

    W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

    Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu potrafimy celnie trafić z dietoterapią, dopasowując ją dla każdego pacjenta indywidualnie biorąc pod uwagę dolegliwości zdrowotne, wyniki badań, preferencje żywieniowe, stan emocjonalny, aktywność fizyczną oraz szeroko pojęty styl życia.

    Poza leczeniem otyłości zajmujemy się leczeniem żywieniowym schorzeń, w których sposób żywienia stanowi kluczowy element terapii. Tworzymy jadłospisy i indywidualne programy żywieniowe w:

    • zaburzeniach odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie itd.),
    • chorobach autoimmunologicznych (Hashimoto, RZS, toczeń itp.),
    • chorobach metabolicznych (cukrzyca, insulinooporność, hipercholesterolemia itd.),
    • dolegliwościach jelitowych (SIBO, kandydoza, nietolerancje pokarmowe, choroba Leśniewskiego-Crohna itd.),
    • chorobach układu moczowego (niewydolność nerek, zespół nerczycowy itd.),
    • chorobach układu krążenia,
    • chorobach układu pokarmowego (choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zespół jelita drażliwego itd.),
    • chorobach neurologicznych,
    • chorobach nowotworowych.

    Przyjmujemy zarówno osoby dorosłe jak i dzieci, kobiety w ciąży i karmiące. Nasi dietetycy posiadają kwalifikacje w dziedzinie dietetyki sportowej i suplementacji w sporcie.

     

    WIZYTA PSYCHODIETETYCZNA

    Psychodietetyk to specjalista, który zajmuje się psychologią żywienia i pomaga pacjentom w zmianie nawyków żywieniowych oraz pokonaniu zaburzeń odżywiania, wykorzystując wiedzę z zakresu dietetyki, psychologii i medycyny.

    Podczas wizyty psychodietetycznej wykonuje się, tak jak podczas tradycyjnej wizyty analizę składu ciała, analizuje się badania oraz przeprowadza szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy. Dodatkowo psychodietetyk bada aspekty psychologiczne, emocjonalne, poznaje jaką pacjent ma relację z jedzeniem, nawyki emocjonalnego jedzenia, jak również negatywne myśli mające związek z żywieniem i swoim ciałem. Dlatego też wywiad zdrowotno-żywieniowy na wizycie psychodietetycznej może być poszerzony o pytania, które wskażą specjaliście jakie pacjent ma relacje z jedzeniem.

    Wizyta psychodietetyczna jest ukierunkowana na pomoc pacjentom z anoreksją, bulimią, kompulsywnym objadaniem się, zespołem nocnego jedzenia, ortoreksją, wybiórczością pokarmową oraz z innymi różnego rodzaju zaburzeniami odżywiania. Będzie odpowiednia dla osób, które nie kontrolują emocji związanych z jedzeniem, zmieniających swoje nawyki według towarzyszących emocji (radości, złości, lęku), stresu i mających problem z pozytywną samooceną. Wizyta psychodietetyczna jest przeznaczona także dla pacjentów z nadwagą i otyłością, którzy mają trudności z utrzymaniem diety oraz tych, u których konieczne jest długotrwałe stosowanie diety redukcyjnej, będących długo na diecie lub po wielu próbach odchudzania.

    Wybierz się do psychodietetyka jeśli:

    – Twoje odżywianie jest zależne od emocji, ponieważ jesz pod wpływem stresu, smutku, nagradzasz lub pocieszasz się jedzeniem i zajadasz stres,

    – czujesz, że odżywianie przejęło nad Tobą kontrolę i spędzasz dużo czasu na analizowaniu tego co jesz,

    – masz napady głodu, wtedy zjadasz dużo, ale potem masz wyrzuty sumienia,

    – czujesz ciągły głód lub wręcz przeciwnie nie czujesz głodu.

    Psychodietetyk poza tym, że pracuje z pacjentem nad zmianą masy ciała, wspomaganiem lub eliminacją objawów i/lub chorób fizycznych zależnych od diety, to będzie również pracował nad aspektami psychicznymi, nastawieniem i motywacją pacjenta.

    Celem jest wypracowanie u pacjenta zdrowych relacji z jedzeniem, co pomoże w zmianie nawyków, pokonaniu zaburzeń odżywiania, osiągnięciu zamierzonych celów, jak np. spadek czy wzrost masy ciała.

    PRZYGOTUJ SIĘ DO PIERWSZEJ WIZYTY

    WYNIKI BADAŃ

    Przygotuj swoje wyniki badań. Jeśli masz aktualne wyniki badań krwi i moczu (nie starsze niż trzy miesiące), zabierz je ze sobą. Ułatwią dietetykowi przygotowanie diety. Jeżeli ich nie masz, możesz skorzystać z podstawowej listy badań. W razie gdyby potrzebne były inne badania, dietetyk zleci ich wykonanie.

    DZIENNICZEK ŻYWIENIA

    Notuj, co jesz. Przez dwa dni powszednie i jeden weekendowy zapisuj wszystko, co jesz i pijesz. Dokładnie określaj godzinę posiłku oraz ilość spożytych produktów. Niczego nie pomijaj! Dzięki takiemu dzienniczkowi dietetyk pozna Twój styl żywienia i będzie mógł zaproponować ci dietę, która uwzględni Twoje nawyki i przyzwyczajenia.

    WYWIAD ŻYWIENIOWY – WIZYTA ONLINE

    Jeżeli decydujesz się na konsultację za pośrednictwem wideorozmowy bądź konsultację telefoniczną, ważne jest, aby na 24 godziny przed rozmową dostarczyć wypełniony wywiad żywieniowy. Tak, aby dietetyk miał czas na zapoznanie się z nim przed konsultacją.

    ZOBACZ JAK WYGLĄDA NASZA WSPÓŁPRACA Z PACJENTEM

    Przykładowe diety!

    W zależności od Twojej sytuacji i celu jaki zamierzasz osiągnąć, dobieramy różne rodzaje diety. Aby lepiej to zobrazować i przekonać Cię do odwiedzenia nas, przedstawiamy kilka przykładowych rodzajów diet.

    Efekty naszych pacjentów

    W tym miejscu chcemy podzielić się z Wami sukcesami naszych pacjentów, którzy dzięki naszej pomocy i własnej konsekwencji zrealizowali swoje cele. Osoby, te niezwykle nam zaimponowały, dlatego warto opowiedzieć ich historie sukcesu, których będzie coraz więcej. Prezentowane rezultaty, to wyniki indywidualne, dlatego nie możemy dać gwarancji osiągnięcia podobnych efektów, ale możemy zapewnić, że pomożemy Ci najlepiej jak to możliwe. Reszta zależy od Ciebie!

    Nasi specjaliści

    NASI SPECJALIŚCI

    mgr Katarzyna Kaszyca

    psychodietetyk, dietetyk kliniczny

    mgr Kinga Karoń

    dietetyk kliniczny

    mgr Karina Otrębska

    psycholog, dietetyk kliniczny

    lat doświadczenia

    placówki

    %

    dyskrecji

    %

    zadowolonych pacjentów

    Zapisz się na wizytę

    Telefon

    Godziny otwarcia

    Nasi dietetycy pracują w godzinach od 8:00 do 20:00.

    Rejestracja telefoniczna czynna jest zawsze w godzinach od 12:00 do 16:00 i w miarę możliwości, w godzinach pracy dietetyków.

    DANE DO PRZELEWÓW:

    PORADNIA ŻYWIENIOWA

    Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia
    ING BANK ŚLĄSKI:  50 1050 1399 1000 0091 4749 5429

    KURSY i SZKOLENIA

    IDiPZ
    43-100 Tychy
    ul. Owczarska 9
    ING BANK ŚLĄSKI:  PL 53 1050 1214 1000 0097 6933 1068

    Kod Swift ING Banku Śląskiego czyli: INGBPLPW
    IBAN tworzymy poprzez dodanie tylko liter PL przed numerem rachunku.