WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

WRÓĆ DO PRZEPISÓW KULINARNYCH

WRÓĆ DO ZDROWEGO BLOGA

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA PODCZAS DIETY ODCHUDZAJĄCEJ

 

DIETA ODCHUDZAJĄCA I ĆWICZENIA – DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ

W TRAKCIE DIETY ODCHUDZAJĄCEJ?

 

Gdy myślimy o odchudzaniu to w pierwszej kolejności pojawia się dieta odchudzająca. Zmiana nawyków żywieniowych jest podstawą w odchudzaniu, to prawda. Co jednak z treningiem na odchudzanie? Czy ćwiczenia na odchudzanie są konieczne dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki? Zobaczcie sami!

 

DIETA ODCHUDZAJĄCA, CZYLI PODSTAWA SZCZUPŁEJ SYLWETKI!

 

Prawidłowy sposób odżywiania jest bardzo ważny bez względu na zamierzony cel. To co jemy i jak jemy wpływa na całość funkcjonowania organizmu. Dla zachowania dobrego zdrowia – konieczne jest zważanie na kształt własnej diety. W przypadku odchudzania dochodzi nam do tego staranne określenie zapotrzebowania kalorycznego pomniejszone o odpowiednią liczbę kalorii. Dzięki temu możemy liczyć na spadek wagi. Sama dieta to jednak nie wszystko. Zgodnie z wieloma badaniami na diecie odchudzającej schudnąć można, ale mniej efektywnie niż stosując dietę wraz z aktywnością fizyczną. Ale na czym polega ta mniejsza efektywność samej diety? Trening i dieta na odchudzanie zapewnią nam szybsze osiągnięcie docelowej wagi ciała. Nie bez znaczenia jest także końcowy efekt składu ciała. Dzięki ćwiczeniom na odchudzanie i diecie – nie notujemy ubytków w masie mięśniowej. W przypadku samej diety – tkanka mięśniowa spada wraz z tkanką tłuszczową. Skład ciała natomiast przejawia się w naszym wyglądzie. Dzięki ćwiczeniom na odchudzanie skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Sam wygląd mięśni pozwala na osiągnięcie symetrycznej i kształtnej sylwetki. Jeśli chodzi o stosowanie tylko diety odchudzającej – bardzo łatwo o wiszącą skórę po odchudzaniu czy osiągnięcie nielubianej sylwetki skinnyfat.

 

ZALETY POŁĄCZENIA TRENINGU I DIETY NA ODCHUDZANIE!

 

Jednym z najbardziej motywujących powodów do ćwiczeń w trakcie odchudzania jest możliwość spożywania większej ilości jedzenia. Dla wielu osób przecież ograniczanie wielkości posiłków na diecie jest istną katorgą. Ćwiczenia na odchudzanie natomiast są dodatkowym obciążeniem dla organizmu, a więc potrzebujemy większej liczby kalorii. Jeśli ćwiczysz podczas odchudzania – możesz jeść znacznie więcej niż stosując jedynie dietę wyszczuplającą. Połączenie treningu i diety na odchudzanie pozwala również na wypracowanie nawyku aktywności fizycznej. Ruszanie się jest przecież konieczne dla zachowania zdrowia i zmniejszenia ryzyka chorób cywilizacyjnych (m.in. cukrzyca, nadciśnienie). Nawet w trakcie odchudzania warto pomyśleć o nie tylko o wymarzonym spadku wagi, lecz także właśnie o długoterminowych efektach odchudzania w postaci lepszego zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca minimum 30-45 minut ruchu dziennie dla każdej osoby dorosłej.  Takie treningi powinno się odbywać co najmniej 3 razy w tygodniu. Oczywiście, proces odchudzania wymaga podjęcia określonych metod treningowych – jednak stosowanie się do zaleceń WHO pozwoli nam na zachowanie minimum potrzeb na aktywność fizyczną naszego organizmu.

 

BEZ ĆWICZEŃ TEŻ DA SIĘ SCHUDNĄĆ!

 

Dieta odchudzająca i ćwiczenia idą ze sobą w parze. Są one najskuteczniejszym sposobem na wypracowanie wymarzonej szczupłej sylwetki. Za podstawę w odchudzaniu niezmiennie jednak trzeba traktować właśnie prawidłowy sposób odżywiania. Dieta odchudzająca to niemal 80% sukcesu podczas zrzucania masy ciała. Pozostałe 20% należy do aktywności fizycznej. Faktem jest również, że ćwiczenia na odchudzanie głównie kształtują mięśnie i odpowiadają za docelowy skład ciała. Pomagają nam również osiągnąć lepsze samopoczucie i zdrowie. Dlatego też warto podczas odchudzania postawić także na choćby podstawową aktywność fizyczną. Uprawianie sportu pozwala nam bowiem przyspieszyć proces przemiany materii, a więc także znacznie szybciej osiągamy wymarzoną sylwetkę.

 

 

Artykuł powstał dzięki współpracy z portalem Lepszytrener.pl

 

11 stycznia 2019

Aktywność fizyczna podczas diety odchudzającej

Z serii Zdrowy Blog:

25 stycznia 2019
KULKI MOCY Z CIECIERZYCY Składniki na 8 porcji: Zjedz 1 z 8 porcji Ciecierzyca (ugotowana) - 400 g (20 x Łyżka) Miód pszczeli - 48 g (2 x Łyżka) Masło
21 stycznia 2019
Grillowana pierś z kurczaka z pieczonymi ziemniaczkami i batatami oraz marchewka z groszkiem  Składniki na 1 porcje: Marchew z groszkiem, mrożona - 250 g (1.67 x Porcja) Oliwa z oliwek

COŚ NA DESER:

Dołącz do nas na:

 

 

 

 

Twój e-mail
ZAPISZ MNIE
ZAPISZ MNIE
Witaj w Naszym gronie :)
Jeżeli nie podasz nam swojego maila, to nie
mamy jak do Ciebie pisać.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NOWINAMI O ZDROWYM ŻYCIU?

ZAPISZ SIĘ DO
ZDROWEGO NEWSLETTERA

tel. 787 323 370

NAPISZ DO NAS

SKLEP ONLINE

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia by SPECTRUM MARKETING © 2016

  +48 787 323 370

 

    rejestracja@instytutdietetyki.pl

 

GABINET W TYCHACH

 

ul. Owczarska 9
43-100 Tychy

 

 

 

 

 

GABINET W KATOWICACH

 

ul. Podgórna 4
40-008
Katowice

GABINET W ZABRZU

 

ul. Wolności 338b
41-811 Zabrze

GABINET W BYTOMIU

 

ul. Stanisława Moniuszki 20
41-902 Bytom

GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek 08:00 – 16:00
wtorek 08:00 – 16:00
środa 12:00 – 20:00
czwartek 12:00 – 20:00
piątek 12:00 – 16:00

Inne godziny pracy rejestracji są uzależnione od godzin pracy dietetyków.

 

 

 

NASZE SIEDZIBY

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI:

KONTAKT:

Nasi Partnerzy:

 

DANE DO PRZELEWÓW:

 

Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia

41-409 Mysłowice, Kosztowska 27

ING BANK ŚLĄSKI: 50 1050 1399 1000 0091 4749 5429


Kod Swift ING Banku Śląskiego czyli: INGBPLPW
IBAN tworzymy poprzez dodanie tylko liter PL przed numerem rachunku.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NOWINAMI O ZDROWYM ŻYCIU?

ZAPISZ SIĘ DO
ZDROWEGO NEWSLETTERA

Twój e-mail
ZAPISZ MNIE
ZAPISZ MNIE
Witaj w Naszym gronie :)
Jeżeli nie podasz nam swojego maila, to nie
mamy jak do Ciebie pisać.