WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

WRÓĆ DO PRZEPISÓW KULINARNYCH

WRÓĆ DO ZDROWEGO BLOGA

JAKI TRENING NA SPALANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ? 

 

Odchudzanie – jak każdy inny cel treningowy – rządzi się swoimi prawami. Podstawowe zasady każdego z treningów wychodzą więc od wspólnych założeń. Niemniej, istnieje całe mnóstwo metod treningowych ukierunkowanych na spalanie tkanki tłuszczowej. Jaki trening na odchudzanie będzie najlepszy?

 

TRENING NA ODCHUDZANIE – podstawowe zasady spalania tkanki tłuszczowej

 

Marzysz o tym, by zrzucić zbędne kilogramy? Przede wszystkim musisz wiedzieć, pod jakim kątem należy układać treningi na spalanie tkanki tłuszczowej. Ogromne znaczenie ma rodzaj ćwiczeń, jakie wykonujesz. Podczas treningów na odchudzanie koniecznie trzeba zwracać uwagę na tętno, częstotliwość sesji treningowych czy też ich charakter. W pierwszej kolejności podczas podjęcia prób odchudzania należy ustalić konkretny cel ćwiczeń. Samo „chcę schudnąć” nie wystarczy. Dobrym wyjściem jest ustalenie konkretnych cyfr, do których się zmierza – i rozłożenie małych celów w określonym czasie. Na przykład – „chcę schudnąć 5 kg w 2 miesiące”. Nie będzie też odkryciem, jeśli powiemy, że treningi cardio są najskuteczniejsze na spalanie tkanki tłuszczowej. Sprawdzą się więc takie aktywności, jak m.in. jazda na rowerze, pływanie, nordic walkig, bieganie, trening na bieżni/orbitreku/rowerku stacjonarnym.

 

Metody treningowe na spalanie tkanki tłuszczowej – trening siłowy? 

 

Jak już wiemy, wszystkie aktywności cardio są doskonałym treningiem na odchudzanie. Skąd nam się więc tutaj wziął trening siłowy? Przecież za ich pomocą nie sposób spalić znaczące ilości tkanki tłuszczowej! Trening siłowy może jednak zdecydowanie wspomóc cały proces odchudzania. Podczas tego typu ćwiczeń komórki mięśniowe ulegają mikrouszkodzeniom. Te natomiast umożliwiają rozrost tkanki mięśniowej. Mięśnie wymagają większych ilości energii do „przeżycia” niż tkanka tłuszczowa, co oznacza, że podczas standardowego funkcjonowania po prostu spala się więcej kalorii. Dodatkowo, sam trening siłowy pobiera energię z tkanki tłuszczowej. „Skutkiem ubocznym” treningu siłowego jest dodatkowo znacznie lepszy wygląd ciała, zerowe ryzyko figury skinny fat czy wiszącej skóry po odchudzaniu. Dobrym treningiem na odchudzanie jest Full Body Workout. A więc trening z małym obciążeniem i dużą liczbą powtórzeń. Trening FBW trzeba wykonywać na każdą partię mięśniową. W ten sposób przyspieszysz metabolizm i lekko zarysujesz mięśnie.

 

Jak trenować, żeby spalić tkankę tłuszczową?

 

Pierwszą i najważniejszą zasadą są przemyślane i zaplanowane treningi. Jeśli nie posiadasz wystarczającej wiedzy, by ułożyć plan samodzielnie – nie wahaj się z kontaktem z trenerem personalnym. W takim planie treningowym na odchudzanie powinny znaleźć się m.in. informacje o: czasie treningów, rodzajach ćwiczeń czy liczbach powtórzeń i serii. W dobrym planie treningowym na odchudzanie znajdą się zarówno treningi cardio, jak i treningi siłowe.

 

Trening na spalanie tkanki tłuszczowej – rodzaje ćwiczeń

 

1. TRENING CARDIO. Polecany przede wszystkim osobom, które dopiero startują z odchudzaniem.

2. TRENING INTERWAŁOWY. Polecany osobom na dalszym etapie odchudzania (ze względu na dużą intensywność).

3. TRENING SIŁOWY. Doskonałe uzupełnienie treningów cardio na spalanie tkanki tłuszczowej na każdym etapie odchudzania.

4. ZAJĘCIA FITNESS– treningi ukierunkowane na odchudzanie znajdziemy w klubach fitness. Mamy tam m.in. fat burning, zumbę, aerobik, spinning – i całe mnóstwo innych zajęć.

 

Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i w innej aktywności będzie czuł się lepiej. Co więcej, podejmowane treningi na każdego z nas działają skuteczniej bądź mniej skutecznie. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji odchudzającej się osoby oraz stanu początkowego. Tym samym najlepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy trenera, który wszystkie te „indywidua” weźmie pod uwagę i ułoży najskuteczniejszy plan treningowy na odchudzanie.    

 

 

Artykuł powstał dzięki współpracy z portalem Lepszytrener.pl

27 lutego 2019

Jaki trening na spalanie tkanki tłuszczowej? 

Z serii Zdrowy Blog:

25 stycznia 2019
KULKI MOCY Z CIECIERZYCY Składniki na 8 porcji: Zjedz 1 z 8 porcji Ciecierzyca (ugotowana) - 400 g (20 x Łyżka) Miód pszczeli - 48 g (2 x Łyżka) Masło
21 stycznia 2019
Grillowana pierś z kurczaka z pieczonymi ziemniaczkami i batatami oraz marchewka z groszkiem  Składniki na 1 porcje: Marchew z groszkiem, mrożona - 250 g (1.67 x Porcja) Oliwa z oliwek

COŚ NA DESER:

Dołącz do nas na:

 

 

 

 

Twój e-mail
ZAPISZ MNIE
ZAPISZ MNIE
Witaj w Naszym gronie :)
Jeżeli nie podasz nam swojego maila, to nie
mamy jak do Ciebie pisać.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NOWINAMI O ZDROWYM ŻYCIU?

ZAPISZ SIĘ DO
ZDROWEGO NEWSLETTERA

tel. 787 323 370

NAPISZ DO NAS

SKLEP ONLINE

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia by SPECTRUM MARKETING © 2016

  +48 787 323 370

 

    rejestracja@instytutdietetyki.pl

 

GABINET W TYCHACH

 

ul. Owczarska 9
43-100 Tychy

 

 

 

 

 

GABINET W KATOWICACH

 

ul. Podgórna 4
40-008
Katowice

GABINET W ZABRZU

 

ul. Wolności 338b
41-811 Zabrze

GABINET W BYTOMIU

 

ul. Stanisława Moniuszki 20
41-902 Bytom

GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek 08:00 – 16:00
wtorek 08:00 – 16:00
środa 12:00 – 20:00
czwartek 12:00 – 20:00
piątek 12:00 – 16:00

Inne godziny pracy rejestracji są uzależnione od godzin pracy dietetyków.

 

 

 

NASZE SIEDZIBY

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI:

KONTAKT:

Nasi Partnerzy:

 

DANE DO PRZELEWÓW:

 

Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia

41-409 Mysłowice, Kosztowska 27

ING BANK ŚLĄSKI: 50 1050 1399 1000 0091 4749 5429


Kod Swift ING Banku Śląskiego czyli: INGBPLPW
IBAN tworzymy poprzez dodanie tylko liter PL przed numerem rachunku.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NOWINAMI O ZDROWYM ŻYCIU?

ZAPISZ SIĘ DO
ZDROWEGO NEWSLETTERA

Twój e-mail
ZAPISZ MNIE
ZAPISZ MNIE
Witaj w Naszym gronie :)
Jeżeli nie podasz nam swojego maila, to nie
mamy jak do Ciebie pisać.