Imię i nazwisko
Twój e-mail
Telefon
Preferowany termin badania
Wybierz miasto, w którym chcesz się umówić:
Tychy
Katowice
Zabrze
Treść wiadomości
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Nie zwlekaj dłużej.

Zapisz się na wizytę już dziś.

Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z zapisaniem się na wybrany termin, jednak w przypadku dostępności tego terminu przysługuje gwarancja pierwszeństwa. O potwierdzeniu lub zaproponowaniu ostatecznego terminu poinformujemy telefonicznie lub mailowo.

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

UMÓW SIĘ TELEFONICZNIE

NAPISZ DO NAS

PIERWSZA WIZYTA

Dla kogo?


 

Regularnie chodzisz na wizyty kontrolne do internisty, dentysty, ginekologa i wielu innych lekarzy. Ale do gabinetu dietetyka nie zaglądasz wcale lub robisz to dopiero wtedy, kiedy z powodu kłopotów zdrowotnych lub otyłości skieruje cię tam inny specjalista.

 

 

Zobacz, co zyskasz po wizycie u dietetyka.

 

Dieta  to nie tylko kuracja odchudzająca, lecz także sposób odżywiania. Z kolei dietetyk to osoba zajmująca się odchudzaniem ludzi otyłych i jednocześnie specjalista, który ma olbrzymią wiedzę o racjonalnym żywieniu, dzięki czemu potrafi zaplanować dietę dopasowaną dla każdego, uwzględniając wykonywaną pracę, wiek, stan zdrowia i wiele innych czynników. Dlatego warto udać się do poradni dietetycznej nie tylko wtedy, kiedy chcemy schudnąć. Wsparcie znajdziesz tam także wówczas, gdy chcesz poprawić swoje samopoczucie, przygotowujesz się do zajścia w ciążę lub już oczekujesz dziecka, jesteś bardzo aktywna sportowo, chorujesz na choroby w których żywienie odgrywa kluczową rolę albo po prostu chciałabyś zadbać o swój organizm. Prawidłowo skomponowana dieta pomoże Ci w tym, a dietetyk nauczy, jak zaplanować jadłospis dla Ciebie i całej Twojej rodziny.

 

 

Jak przygotować się do wizyty?

 


 

Pierwsze spotkanie z dietetykiem trwa około 45 min i polega przede wszystkim na szczegółowej rozmowie o Tobie i Twoich nawykach żywieniowych. Ułatwisz pracę dietetykowi, jeśli wcześniej przygotujesz się do wizyty. 

 • Notuj, co jesz. Przez dwa dni powszednie i jeden weekendowy zapisuj wszystko, co jesz i pijesz. Dokładnie określaj godzinę posiłku oraz ilość spożytych produktów. Niczego nie pomijaj! Dzięki takiemu dzienniczkowi dietetyk pozna Twój styl żywienia i będzie mógł zaproponować ci dietę, która uwzględni Twoje nawyki i przyzwyczajenia. 
 • Przygotuj swoje wyniki badań. Jeśli masz aktualne wyniki badań krwi i moczu (nie starsze niż trzy miesiące), zabierz je ze sobą. Ułatwią dietetykowi przygotowanie diety. Jeżeli ich nie masz – nie martw się. Gdy okażą się potrzebne, dietetyk zleci ich wykonanie.
 • W dniu wizyty nie pij kawy, alkoholu ani napojów energetyzujących, a trzy godziny przed wizytą w ogóle niczego nie jedz ani nie pij. W gabinecie zostanie  przeprowadzona   analiza składu ciała, a posiłki zjedzone w dniu badania mogą sprawić, że wyniki będą przekłamane. Z tego samego powodu 24 godziny przed spotkaniem nie jest wskazane uprawianie intensywnych ćwiczeń fizycznych.

 

 

 

PRZEDE WSZYSTKIM ZWRÓĆ UWAGĘ NA TWOJE NAWYKI ŻYWIENIOWE I NOTUJ, TO CO I KIEDY JESZ. POMOŻE CI W TYM NASZ DZIENNICZEK DIETY:

 

 

 

 

 

POBIERZ DZIENNICZEK DIETY

 

 

Jak przebiega spotkanie?


 

 • Rozmowa. Jest najważniejszą częścią pierwszego spotkania z dietetykiem. Specjalista na pewno zapyta cię o historię chorób, zażywane leki, zwyczaje żywieniowe (jak odżywiasz się w tygodniu, a jak w weekendy, czy masz możliwość przygotowania lub podgrzania posiłku w pracy itd.), o to, co i ile pijesz w ciągu dnia, czy uprawiasz sport, a także czy stosowałaś jakieś diety w przeszłości.
 • Dokładny pomiar ciała. Dietetyk sprawdzi, ile ważysz, ile masz wzrostu, zmierzy najważniejsze obwody ciała. To niezbędne, żeby ustalić, czy masz prawidłowe BMI, odpowiednio przygotować dietę. Później pomoże ocenić wpływ nowej diety na stan zdrowia i ewentualne postępy w odchudzaniu.
 • Analiza składu ciała. Wykonuje się ją za pomocą nowoczesnego aparatu pomiarowego. Pozwala on z dokładnością do 0,1 proc. określić zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz wody w organizmie. Te dane pomagają ustalić, jak wygląda przemiana materii u pacjenta. Ponieważ w trakcie analizy przez ciało przebiega impuls elektryczny o niskim natężeniu, do badania nie mogą przystąpić m.in. osoby z rozrusznikiem serca i kobiety w ciąży. Jak wygląda badanie? Najczęściej z gołymi nogami trzeba położyć się na specjalnym łóżku, lub stanąć na urządzeniu przypominającym wagę. Samo przesłanie impulsu jest bezbolesne i trwa chwilę.

 

Na czym polega analiza składu ciała 
(badanie za pomocą bioimpedancji elektrycznej)? 


Bioimpedancja stanowi wiarygodny, nieinwazyjny, bezpieczny i skuteczny sposób badania składu ciała u osób zdrowych i cierpiących na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, otyłość i inne choroby. Polega na pomiarze całkowitego wypadkowego oporu elektrycznego ciała, przy zastosowaniu zestawu elektrod powierzchniowych połączonych z analizatorem komputerowym i przy użyciu prądu o danej częstotliwości i natężeniu. Pozwala to na bezinwazyjne i szybkie określenie składu ciała, w tym zawartości tkanki tłuszczowej oraz beztłuszczowej masy, na którą składa się masa wody, kości i mięśni.

Technika analizy bioimpedancji ciała (BIA) opiera się na zasadzie, która mówi, że masa tkanki mięśniowej, kości i wody, obejmująca ok. 60-75% wody elektrolitycznej, przewodzi elektryczność znacznie lepiej niż masa tłuszczowa, która zawiera niewielką ilość wody (5-10%). Stąd - każda z tych mas posiada inną impedancję przy sygnałach elektrycznych o wysokich częstotliwościach. Pojedynczy pomiar wskazuje stopień rezystancji do przepływającego prądu, przy czym woda jest tu dobrym, a tłuszcz złym przewodnikiem.

 

 

Otrzymywane parametry:


 • masa ciała (kg)
 • FM - masa oraz procentowa zawartość tkanki tłuszczowej (% i kg)
 • MM - masa tkanki mięśniowej (kg)
 • BM - masa kości (kg)
 • TBW - zawartość wody całkowitej (%)
 • wskaźnik tłuszczu wisceralnego
 • physique rating (niezależne od spadku masy ciała, 
 • różnice w proporcji zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej)
 • MA - wiek metaboliczny
 • BMR - podstawowa przemiana materii PPM (kcal)

tel. 787 323 370

NAPISZ DO NAS

SKLEP ONLINE

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia by SPECTRUM MARKETING © 2016

  +48 787 323 370

 

    rejestracja@instytutdietetyki.pl

 

GABINET W TYCHACH

 

ul. Owczarska 9
43-100 Tychy

 

 

 

 

 

GABINET W KATOWICACH

 

ul. Podgórna 4
40-008
Katowice

GABINET W ZABRZU

 

ul. Wolności 338b
41-811 Zabrze

GABINET W BYTOMIU

 

ul. Stanisława Moniuszki 20
41-902 Bytom

GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek 08:00 – 16:00
wtorek 08:00 – 16:00
środa 12:00 – 20:00
czwartek 12:00 – 20:00
piątek 12:00 – 16:00

Inne godziny pracy rejestracji są uzależnione od godzin pracy dietetyków.

 

 

 

NASZE SIEDZIBY

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI:

KONTAKT:

Nasi Partnerzy:

 

DANE DO PRZELEWÓW:

 

Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia

41-409 Mysłowice, Kosztowska 27

ING BANK ŚLĄSKI: 50 1050 1399 1000 0091 4749 5429


Kod Swift ING Banku Śląskiego czyli: INGBPLPW
IBAN tworzymy poprzez dodanie tylko liter PL przed numerem rachunku.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NOWINAMI O ZDROWYM ŻYCIU?

ZAPISZ SIĘ DO
ZDROWEGO NEWSLETTERA

Twój e-mail
ZAPISZ MNIE
ZAPISZ MNIE
Witaj w Naszym gronie :)
Jeżeli nie podasz nam swojego maila, to nie
mamy jak do Ciebie pisać.