WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

WRÓĆ DO PRZEPISÓW KULINARNYCH

WRÓĆ DO ZDROWEGO BLOGA

PATRZ PRZEZ RÓŻOWE OKULARY!

 

Samospełniające się proroctwo i czarnowidztwo. Coś Wam to mówi? Prawda jest taka, że nasze myśli często przekładają się na to, co się wydarza w życiu. Dlatego warto po prostu włożyć różowe okulary.

 

AUTOSUGESTIA to potężna broń, którą często kierujemy przeciwko sobie. A tymczasem powinna nam służyć do kreowania tych dobrych zdarzeń i sytuacji. W pracy dietetyka często spotykam się z pacjentami, którzy myślą dość pesymistycznie, a to niestety widać i słychać. W sposobie poruszania się, wypowiadania o własnej osobie i o swoich problemach. Większość z nich zakłada z góry, że nawet jeśli zacznie się odchudzać, to i tak wcześniej czy później dopadnie ich efekt jojo. Albo że efekt będzie mizerny, że nie dadzą rady itd. Ostatnimi czasy sporo jest wyzwań typu „30 dni bez słodyczy”, ale jeśli pomyślimy, że nie przeżyjemy aż miesiąca bez słodkiego, to rzeczywiście tak będzie. SILNA WOLA I WIARA w powodzenie naszych zamierzeń jest KLUCZEM DO SUKCESU. Bo dobre myśli przyciągają dobre zdarzenia i na odwrót. Jak to jest możliwe? Czy to jakieś czarodziejskie sztuczki? Nie! Tak po prostu działa nasz mózg. Nasze przekonania, czy to złe czy dobre, bezpośrednio wpływają na to, co dzieje się w naszym życiu. A odpowiednia MOTYWACJA może zdziałać cuda. Jeśli więc chcesz zaprogramować sobie własny świat i szczęśliwe chwile, MYŚL POZYTYWNIE. To brzmi jak banał z poradników, ale tak właśnie jest. Najprostsze rzeczy są dla nas nie do pomyślenia, a jednak działają. Dlatego warto wyobrazić sobie siebie za kilka miesięcy. Np. szczuplejszego, zdrowszego, uśmiechniętego. Takie afirmacje powtarzane co jakiś czas jak mantra powodują, że sprawy obierają ten właściwy tor i biegną w dobrą stronę, a o to przecież nam wszystkim chodzi.

 

Nie powinniśmy się umartwiać, rozpamiętywać, analizować. To tylko niepotrzebnie zajmuje nam czas i sprowadza tzw. „czarne myśli”, które w niedługim czasie przekładają się na czarne scenariusze. Trzeba być świadomym tego, że SIŁA NASZYCH MYŚLI może być naprawdę ogromna i zaskakująca, więc trzeba uważać na to o czym i w jaki sposób się myśli. Często ludzie twierdzą, że „przyciągają pecha”, a tak naprawdę to właśnie nasz tok myślenia sprowadza na nas kłopoty i życiowe trudności. Wychodząc z założenia, że „znowu w życiu mi nie wyszło” lub „au sialalala, mam dwie lewe ręce” będziemy zwracać uwagę tylko na sytuacje, kiedy rzeczywiście tak było. Z drugiej strony przeoczymy te sytuacje, kiedy coś nam wyszło i kiedy osiągnęliśmy wyznaczony cel. Nawet nie wiemy, jak bardzo sami sobie potrafimy utrudnić i uprzykrzyć życie własnym myślami. Odpędzajmy więc te złe, a przyciągajmy dobre! 

 

PRZYKŁAD: jeśli chcesz schudnąć 10 kilo, to nie zakładaj z góry, że pewnie i tak Ci się nie uda, bo z natury jesteś leniwy i kochasz słodycze. Nie zakładaj, że dopadnie Cię efekt jojo albo że nie wystarczy Ci motywacji, by doprowadzić zamierzenia do końca.

 

To teraz krótkie ćwiczenie na dziś i na resztę życia: zamykamy oczy i wyobrażamy sobie lepszą wersję siebie. Taką, jaka będzie dla nas akceptowalna. A potem pielęgnujemy to wyobrażenie, przywołując w myślach ten obraz. Gwarantuję, że podziała na naszą motywację, aż któregoś dnia osoba z wyobraźni ukaże się nam… w lustrze. I będzie to najlepszy dowód na to, że warto myśleć pozytywnie.

 

 

 

Artykuł napisała

mgr KATARZYNA KASZYCA

Dietetyk, specjalista zdrowia publicznego

 

 

 

16 lutego 2018

Pozytywne myślenie to podstawa!

Z serii Zdrowy Blog:

25 stycznia 2019
KULKI MOCY Z CIECIERZYCY Składniki na 8 porcji: Zjedz 1 z 8 porcji Ciecierzyca (ugotowana) - 400 g (20 x Łyżka) Miód pszczeli - 48 g (2 x Łyżka) Masło
21 stycznia 2019
Grillowana pierś z kurczaka z pieczonymi ziemniaczkami i batatami oraz marchewka z groszkiem  Składniki na 1 porcje: Marchew z groszkiem, mrożona - 250 g (1.67 x Porcja) Oliwa z oliwek

COŚ NA DESER:

Dołącz do nas na:

 

 

 

 

Twój e-mail
ZAPISZ MNIE
ZAPISZ MNIE
Witaj w Naszym gronie :)
Jeżeli nie podasz nam swojego maila, to nie
mamy jak do Ciebie pisać.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NOWINAMI O ZDROWYM ŻYCIU?

ZAPISZ SIĘ DO
ZDROWEGO NEWSLETTERA

tel. 787 323 370

NAPISZ DO NAS

SKLEP ONLINE

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia by SPECTRUM MARKETING © 2016

  +48 787 323 370

 

    rejestracja@instytutdietetyki.pl

 

GABINET W TYCHACH

 

ul. Owczarska 9
43-100 Tychy

 

 

 

 

 

GABINET W KATOWICACH

 

ul. Podgórna 4
40-008
Katowice

GABINET W ZABRZU

 

ul. Wolności 338b
41-811 Zabrze

GABINET W BYTOMIU

 

ul. Stanisława Moniuszki 20
41-902 Bytom

GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek 08:00 – 16:00
wtorek 08:00 – 16:00
środa 12:00 – 20:00
czwartek 12:00 – 20:00
piątek 12:00 – 16:00

Inne godziny pracy rejestracji są uzależnione od godzin pracy dietetyków.

 

 

 

NASZE SIEDZIBY

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI:

KONTAKT:

Nasi Partnerzy:

 

DANE DO PRZELEWÓW:

 

Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia

41-409 Mysłowice, Kosztowska 27

ING BANK ŚLĄSKI: 50 1050 1399 1000 0091 4749 5429


Kod Swift ING Banku Śląskiego czyli: INGBPLPW
IBAN tworzymy poprzez dodanie tylko liter PL przed numerem rachunku.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NOWINAMI O ZDROWYM ŻYCIU?

ZAPISZ SIĘ DO
ZDROWEGO NEWSLETTERA

Twój e-mail
ZAPISZ MNIE
ZAPISZ MNIE
Witaj w Naszym gronie :)
Jeżeli nie podasz nam swojego maila, to nie
mamy jak do Ciebie pisać.